Történet az „Eleget sírtál” albumról

Meg akartuk mutatni az általunk képviselt (mert szeretett) stílusokat; és azért azt te is elismerheted, hogy mindezt sikerült alapvetően mégiscsak egységes zenei öltözetben megtenni.

– Szerinted? Ezek a számok?

– Hm, elég jók. Első hallásra azonban nem tűnnek túlságosan egységesnek.

– Igen, ez igaz.

– És ez így jó? Mégiscsak egy albumról van szó!

– Persze, értelek… Nézd, a felvételek nem egy időben, nem egy stúdióban készültek, s az előadók sem mindig ugyanazok. Mindenki azt énekli, amiben jó – de ez nem koncepció, hanem anyagi és technikai lehetőségek együttállásából fakad.

– Mit értesz ez utóbbin?

– Csupán annyit, hogy rengeteg bonyodalomba gabalyodik az, aki egy faluból akar indítani zenei megnyilvánulásokat, ugyanakkor a sok pénz szinte mindenre megoldást jelentene.

– Ez rendben van, de ebből még nem következik az, hogy zeneileg is divergáljanak a stílusok. A népzene nem lóg ki a sorból, vagy a népzenétől nem üt el a többi szám?

– De, biztos, viszont meg akartuk mutatni az általunk képviselt (mert szeretett) stílusokat; és azért azt te is elismerheted, hogy mindezt sikerült alapvetően mégiscsak egységes zenei öltözetben megtenni. Mindegyik számban van vokál, vagy többszólamú ének, mindegyik hisz a dallamban, mint zenei gondolatban, az akusztikus gitár gyakori jelenléte utal a kezdetek hangulatára és nem nyúzzuk a hallgatót hosszadalmas szólókkal, végeláthatatlan/-hallhatatlan ismétlésekkel.

Dalszöveg

Eleget sírtál

A lenyugvó fák alatt eljön a pillanat, amikor az éj nem csak egy meghekkelt gondolat. A lenyugvó fák alatt eljön a pillanat…

Tovább olvasom »